Jakość i oszczędność

Posted by admin

Najbardziej zaawansowane technicznie mieszalniki do betonu, wykorzystują napęd składający się z silnika hydraulicznego zasilanego z linii hydraulicznej nośnika oraz przekładni łańcuchowej przenoszącej napęd na ślimak odpowiadający za proces mieszania betonu.

W mieszalnikach do betonu Kovaco zastosowano innowacyjny system przeniesienia napędu za pomocą dwóch łańcuchów, co zapewnia trwałość urządzenia i wysoki moment obrotowy pracy ślimaka.

Klucz do sprawnej pracy mieszalnikiem do betonu w trudnych warunkach stanowi możliwość sterownia wypustem betonu bezpośrednio z kabiny operatora. Mieszalnik jest wyposażony w elektrozawór, zasilany z gniazda zapalniczki nośnika, który po przełączeniu włącznika przez operatora w momencie wymieszania mieszanki przenosi zasilanie olejem hydraulicznym z napędu ślimaka na siłownik sterujący spustem betonu o dołu mieszalnika.

Warto również zwrócić uwagę na budowę kraty zabezpieczającej wlot mieszalnika. Dzięki dodatkowym zębom istnieje możliwość rozcinania worków z cementem, co ułatwia jego dozowanie do mieszanki.

Od strony ekonomicznej mieszalniki do betonu znacznie obniżają koszty wykonania mieszanki betonowej w porównaniu do betonu dostarczanego przez firmy zewnętrzne. Różnica ceny rynkowej betonu i mieszanki wykonanej przez mieszalniki Kovaco sięgają 30% z zachowaniem wymagań jakościowych mieszanki.