Mieszalnik do betonu do koparko-ładowarki

Posted by admin

Wśród wyposażenia dodatkowego do koparko-ładowarek bardzo popularnym urządzeniem jest mieszalnik do betonu, który zamontowany na przednim ramieniu maszyny w miejsce łyżki wielofunkcyjnej daje możliwość samodzielnego wykonywania mieszanek betonowych bezpośrednio na miejscu pracy maszyny.

Do zasilania mieszalnika do betonu do koparko-ładowarki wykorzystujemy linię hydrauliczną otwierania łyżki. Standardowo wyposażamy je w złączki suchoodcinające pozwalające na szybkie podłączenie osprzętu bez ryzyka wycieku oleju. Do sterowania mieszalnikiem wykorzystujemy dźwignie sterowania łyżką przednią.

Dzięki zastosowaniu elektrozaworu podłączonego przewodem do gniazda zapalniczki w kabinie operatora zyskujemy możliwość sterowania dolnym wypustem betonu bez wychodzenia z maszyny.

Mocowanie na mieszalniku do betonu jest odwzorowaniem mocowania fabrycznego w danej maszynie. Wielu klientów decyduje się również na doposażenie koparko-ładowarki w manualne szybkozłącze, co pozwala dokonać wymiany osprzętu roboczego na przednim ramieniu w ciągu kilku minut bez uciążliwego wybijania sworzni.

Wykorzystywanie mieszalnika do betonu na budowie daje możliwość zarówno większego wykorzystania koparko-ładowarek jak i sprawne mieszanie betonu w ilości jaka jest potrzebna w danym momencie. Koszt wykonanych mieszanek jest też niższy od pochodzących z betoniarni. Dodatkowym atutem jest możliwość dostarczenia betonu dokładnie w miejsce gdzie jest potrzebny, również z opcjonalnie dostępną rurą spustową.